RPG ~~

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

This's my world

In jos 
AutorMesaj
Park MeiRin
Admin

Data de înscriere : 21/11/2010

MesajSubiect: This's my world   Dum Noi 21, 2010 9:02 pm

Cand fata deschise ochii, cateva raze de soare incepusera sa si intre prin jaluzelele trase. Se sprijini in maini privind fugitiv prin camera , dupa care se tranti inapoi in pat.
-Oare o fi inca dimineata sau deja e zi? se intreba privind tavanul. Nu avea nici o intentie de a se ridica prea curand din pat.

Admin

Varsta : 27

MesajSubiect: Re: This's my world   Dum Noi 21, 2010 9:07 pm

Se îmbătase în noaptea asta,și abea acum venise acasă.Acum era treaz,spre fericirea lui,și a celorlalți vecini,căci de fiecare dată când se îmbăta,făcea scandaluri sau făcea streaptase pe scara blocului.Era totuși prea obosit ca să-și dea seama care era camera lui,și a intrat în alta.Văzuse că a lui cheie nu mergea în acea ușă,dar a crezut că a greșit cheia,nu apartamentul și că ușa e descuiată.Intrase. Pe pat era o fată.Era frumoasă.
-Ce...ce e cu tine în apartamentul meu ?

Admin

MesajSubiect: Re: This's my world   Dum Noi 21, 2010 9:14 pm

Auzind usa deschizandu-se si vocea de baiat isi indrepta privirea spre locul respectiv. Il primi mirata pe baiat cand a spus ca este apartamentul lui. Se ridica, sprijinindu-se in maine, fara nici o intentie de a se da jos nici de data aceasta.
Bhow? Apartamentul tau? La ultima verificare era al meu! spuse inca somnoroasa.

Admin

MesajSubiect: Re: This's my world   Dum Noi 21, 2010 9:35 pm

-Da, apartamentul meu! Am și cheie la el. Uite.
S-a dus la ușă.Băgă cheia , dar nu o putu răsuci. S-a întors pe partea cealaltă a ușii, băgă iar cheia, și evident, nu a mers să o răsucească. Zâmbi jenat. Cum a putut să dea buzna peste o fată ?
- Sunt obosit de aseară și nu mi-am dat seama în ce apartament intru.Scuze.

Admin

MesajSubiect: Re: This's my world   Dum Noi 21, 2010 9:49 pm

-Vad ca ai cheie..si ca nu se potriveste! spuse razand cand observa expresia jenata a baiatului. Se ridica din pat facandu-si drum spre geam pentru a trage jaluzelele. Dupa ce le-a tras privi putin pe geam si observa ca nu era tocmai dimineata.
-Nu-i nimic! Scuzele se accepta. Daca tot ai ramas aici ai putea sa inchizi usa, te rog? intreba punand o fata de catelus

Admin

MesajSubiect: Re: This's my world   Dum Noi 21, 2010 9:56 pm

-Uhm...Desigur.
A închis ușa, privind-o apoi pe fată, cu ochi dulci. Își băgă mâinile în buzunar, neștiind ce să mai zică. Apoi își aminti că nu apucase să se prezinte. Dar,dacă se va prezenta și îl va recunoaște, credea că o să scrie pe internet că s-a îmbătat, sau mai știu eu ce.
-Mă numesc..umm... YuMin ! Minți acesta, doar pentru a nu fi recunoscut. Încântat!

Admin

MesajSubiect: Re: This's my world   Dum Noi 21, 2010 10:14 pm

Se departa de langa fereasta asezandu-se pe marginea patului. Il privi intens pe baiat si observa ceva straniu in comportamentul sau. Prezentarea tanarului o facu sa se ttrezeasca la realitate.
YuMin? Dar asta seamana a nume de fata. Eh..eu sunt MeiRin, incantata! spuse zambind scurt

Ultima editare efectuata de catre Park MeiRin in Dum Noi 21, 2010 10:22 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Lee Chi Hoon
Admin

MesajSubiect: Re: This's my world   Dum Noi 21, 2010 10:19 pm

Se strâmbă într-un mod amuzant. Nici lui nu îi venea să creadă că a ales acest nume, dar dacă tot l-a zis , trebuie să ducă minciuna până la capăt.
-Mda,mulţumesc.M-ai lămurit.Şi câţi ani ai?Cu ce te ocupi?Mda...Ştii şi tu celelalte întrebări aşa că nu mă chinui să ţi le mai zic, spuse calm şi o strânse,uşor, de nas.

Admin

MesajSubiect: Re: This's my world   Dum Noi 21, 2010 10:33 pm

Chicoti usor cand baiatul se stramba. Trase aer in piept si incepu sa raspunda rand pe rand intrebarilor puse de tanar.
-Pai sa vedem...am 18 anim sunt studenta, iar in timpul liber fac modelling. Altceva nu prea stiu ce sa iti spun! Isi trecu mana usor prin par, ravasindu-l putin. Observa ca baiatul statea inca in picioare asa ca profita de ocazie pentru a-l mai studia putin.
-Ce ai spune daca ai lua un loc si ai incepe prin a-mi spuse si numele tau rea;

Admin

MesajSubiect: Re: This's my world   Dum Noi 21, 2010 10:40 pm

Băgă la cap toate informaţiile spuse de fată, dar apoi când auzi ultima sa frază, parcă îi pică lumea în cap. Se ciufuli, dându-şi o palmă uşoară peste frunte.
-Ce te face să crezi că nu ăsta e numele meu?
Făcu o scurtă pauză,apoi se aşeză lângă ea şi spuse:
-Bine,bine... Mă numesc ChiHoon... Nu am vrut să-ţi spun pentru că, dacă aflai că aşa mă cheamă , probabil ai fi scris pe internet că faimosul ChiHoon s-a îmbătat.Scuze.

MesajSubiect: Re: This's my world   

Sus In jos

This's my world
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» The most beautiful place in the world

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Criminal Minds :: Caminul :: Camere-
Mergi direct la: